Ponedeljek, 15 Dec 2008

Dražba muzejske računalniške opreme zaradi ekonomske krize

Le redko na teh spletnih straneh objavljamo novice, povezane s trenutnim političnim oziroma gospodarskim dogajanjem. Tokrat izjemoma povzemamo novico, objavljeno na spletnih straneh VCF (Vintage Computer Festivala) – gre za dražbo, ki je mišljena kot pomoč centru ACCRC (Alameda County Computer Resource Center) v Kaliforniji, ZDA (na sliki levo: njihovo skladišče, vir slike: ACCRC). Center deluje kot neprofitna organizacija, ki se ukvarja s popravili odpisane in podarjene rabljene računalniške opreme, ki jo nato podari šolam, neprofitnim organizacijam ali socialno ogroženim posameznikom. Računalnike seveda opremijo z Linuxom in prostim programjem. Med drugim pa so nabrali tudi nekaj muzejskih eksponatov, ki so jih sedaj prisiljeni prodati. Seznam opreme po abecednem vrstnem redu, ki je trenutno na voljo na dražbi (za nakup oz. dražitev se morate registrirati v VCF community); z debelimi črkami označeni zanimivi oz. redkejši primerki: