Torek, 31 Mar 2009

Zbirka video iger v okviru muzeja igrač

videotopiaPred kratkim so v ZDA, v mestu Rochester (NY) v okviru muzeja Strong National Museum of Play odprli oddelek, namenjen elektronskim igračam – National Center for the History of Electronic Games. V muzeju si lahko (poleg Tamagochi-jev in ostalih elektronskih igrač) ogledate več kot 10000 različnih video iger, od Space Invaderjev (1980), NES Super Mario Bros (1986), do novejših kot je Nintendo Wii Sports (2006), primerke skoraj vseh najpopularnejših konzol od leta 1972 do danes, ne manjkajo niti ročne konzole kot je Nintendo Game Boy (1989). Poudariti pa velja, da se lahko obiskovalci pomerijo v igranju, torej konzole ter ostale “igrače” niso le razstavljene kot skupek plastike in vezja za steklom. V kolikor boste imeli priložnost, vam zagotovo ne bo žal, da se boste odločili za obisk muzeja. Vir slike: http://www.ncheg.org.

en komentar na “Zbirka video iger v okviru muzeja igrač”

1. Avtoradio Pravi:

Upam, da se da dobit mesečno karto :) Le v tem času bi mogoče obrnil vse špile :)