Torek, 30 Mar 2010

Muzej v oddaji Evrotip na Valu 202

Konec januarja je bila oddaja za popotnike Evrotip na radiu Val 202 namenjena tudi računalniškim muzejem po svetu. Sicer Evrotipa zanimajo teme, ki presegajo nacionalne okvire in kakršne koli meje. Zato razmišljamo o pomembnih vprašanjih, s katerimi se srečujejo vsi Evropejci. “Euro tip” pa lahko pomeni tudi evropski nasvet. Ali veste, kje v Berlinu je najbolje preživeti petkov večer, kakšne so cene smučarskih vozovnic v Franciji, kako hitri so evropski vlaki? No, tokrat so omenjali tudi računalništvo in muzeje, tako da so me povabili k sodelovanju. Krajši sproščen pogovor (nič kaj preveč znanstven :)) sva imela z Luko Hvalcem, ki mi je naknadno tudi prijazno poslal posnetek dela oddaje, ki je govorila o računalniških muzejih.

Posnetek si lahko poslušate tukajle:klik (wma datoteka).