Četrtek, 16 Mar 2006

Strokovna eksmedicija v München

CrayPo šesturni vožnji z vlakom, sva prispela v Muenchen. Sledilo je pešačenje do Hotela Lahka Palača (Easy Palace). Ni bilo tako zelo blizu. Nastanitev, pizza za €11.50 v sosednji restavraciji, nato pa na Staeblistrasse 10b. Gledat stare superračunalnike.
Gospod J. Zabolitzky, eden izmed petih strokovnjakov, ki skrbijo za cray cyber nama je prijazno razkazal klet, kjer brni kar nekaj 40 in več let starih superračunalnikov, med njimi recimo Cray Y-MP, C90, T3D, nekaj NECov, SGI …

Danes pa sva si ogledala Deutsches museum, kjer sva se vnaprej zmenila za strokovno vodstvo po računalniškem delu muzeja. Gospod H. Petzold, skrbnik računalniške zbirke, si je vzel kar nekaj časa, da smo si detajlno pogledali njihovo bogato zbirko, med drugim sva imela priliko in čast videti računalnik Z3 med delovanjem ter drobovje edinega preostalega UNIVACa I.
Daljše poročilo bo na voljo na muzejski spletni strani, zaenkrat pa
le nekaj slik.