Četrtek, 20 Sep 2007

Sezona 07/08

Skupaj s Kiberpipo je tudi Kiberpipin računalniški muzej ponovno odprl svoja vrata. Na ogled je postavljena naša stalna razstava, v kratkem pa bo del le-te tudi računalnik Digital PDP 11, ki je dolga leta služil pri podjetju Elektro Primorska.

V tej sezoni se bo za Vas ponovno trudila muzejska ekipa, skupaj z ostalimi sodelavci Kiberpipe. Pripravili bomo več občasnih razstav, med drugim bomo ponovili odmevno razstavo prvih slovenskih računalnikov, postavili na ogled nekaj delovnih postaj iz naše zbirke in predstavili najuspešnejše računalniške igre vseh časov, prvi (tradicionalni) No-lan party pa se obeta že konec oktobra.

en komentar na “Sezona 07/08”

1. Kiberpipin računalniški muzej » PDP 11/44 Pravi:

[…] na samem začetku letošnje sezone je bil obljubljen PDP 11/44, eden od dveh, ki sta svojčas skrbela za elektrifikacijo Primorske. Podarilo nam ga je […]