Četrtek, 8 Nov 2007

Zanimive novosti v muzejski zbirki

Včeraj sva se Martin in Dunja odpravila do podjetja Hella Lux Slovenija, kjer so že pred časom odpisali več delovnih postaj. V imenu muzeja sva prevzela:

• IBM RS/600 Model 140
  • 3x Control Data Cyber 910-470 (pravzaprav gre za SGI Iris 4D/25, saj je podjetje Control Data – kot preprodajalec SGI opreme – označilo določene izdelke s svojimi oznakami)
  • 2x SGI Indigo2

z vso pripadajočo opremo. V prihodnjem letu lahko pričakujete razstavo delovnih postaj, kjer bo mogoče preizkusiti tudi zgoraj omenjene računalnike, do takrat pa bodo po vsej verjetnosti (zaradi prostorske stiske) dostopni le preko širnega spleta.

Podjetju Hella Lux Slovenija ter g. Poljancu se na tem mestu še enkrat lepo zahvaljujemo.

slikaslikaslika

2 komentarjev na “Zanimive novosti v muzejski zbirki”

1. Milan Pravi:

Pozdravljeni,

če boste potrebovali pomoč (ali pa samo instalacijske medije za SGI oz Irix OS) pri re-instalaciji me lahko kontaktirate. Sem še vedno ljubiteljski uporabnik le-teh

LPM

2. asd Pravi:

Ce se Vam zdi zanimiva zanimiva periferna oprema:
    – valuator
    in buton box ki se je uorabljal na Cyber 910-470 na katerem se je vrtel: Icem DDN eden izmed prvih CAD programov v SLO cca. leta 88.
    me kontaktrajte.