Petek, 7 Dec 2007

Pravila igre ─Źetrtega No-lan partyja

slikaKot smo ┼że objavili, bo v ponedeljek, 10. 12. 2007 potekal ─Źetrti tradicionalni No-lan party, tokrat s Commodore 64 ra─Źunalniki. Tekmovali boste lahko v programiranju in igri Wizard of Wor.

Zelo za┼żeleno je, da udele┼żenci, ki imajo to mo┼żnost, prinesejo sabo joystick in morda kar Commodorja 64. Obvezne prijave pobiramo na naslovu muzej at kiberpipa.org, subject: Prijava Na C64 No-lan party. V prijavo zapi┼íite na kateri del partyja se prijavljate, tekmovanje v Wizardu in / ali v programiranju ter ali boste sabo prinesli kak┼íno opremo. Prijavnine tradicionalno ni, bodo pa – kot vedno – retro muzejske nagrade. Za 8-bitno glasbo bo celoten ve─Źer skrbel DJ Pero Fotar.

Program dogodka:

• uradni pri─Źetek dogodka 10. 12. 2007 ob 17:00 v Kiberpipi
  • od 17:00 do 17:30 ┼íe zadnje pobiranje prijav za tekmovalni del
  • ob 17:30 za─Źetek tekmovanja v Commodore BASIC programiranju
  • konec tekmovanja v programiranju ob 18:30
  • ob 19:00 za─Źetek tekmovanja v igri Wizard of Wor
  • konec tekmovanja do 21:00
  • zasedanje komisije, ki bo glede na rezultate razglasila zmagovalce
  • ob 21:00 podelitev nagrad in pokalov najbolj┼íim ter priznanj vsem sodelujo─Źim
  • do 22:00 ure ┼żur ob glasbi, ki bo jo celoten ─Źas dogodka vrtel Pero Fotar

Pravila igre:

• Tekmovanje v programiranju: Programiralo se bo v Commodore Basic V2 jeziku, pri ─Źemer bo imel vsak od tekmovalcev na voljo BASIC priro─Źnik, kar pomeni, da se lahko prijavijo tudi tisti programerji, ki se s programskim jezikom BASIC ┼íe niso sre─Źali. Re┼íiti bo potrebno preprost programerski problem v dolo─Źenem ─Źasu. Ocenjevalo se bo previlno delovanje, ┼ítevilo vrstic in lepoto kode.
  • Tekmovanje v igri Wizard of Wor:igralo se bo 1:1; glede na ┼ítevilo prijavljenih bomo dolo─Źili, ali se bo igralo na 2 zmagi ali ve─Ź