Torek, 22 Jan 2008

Retro tedna #1

Po vzoru spletne strani Vintage computing and gaming sem se odločila, da tudi na muzejskem blogu začnemo vsak teden objavljati tako in drugače zanimive ali nehote zabavne skenirane reklame, članke in slike iz poljudno-znanstvene literature iz sedemdesetih, osemdesetih in devetdesetih let prejšnjega stoletja – povezane z zgodovino računalništva ali tehniko iz naših krajev, torej bivše Jugoslavije (revije Galaksija, Svet kompjutera, Računari, Moj Mikro, Monitor, Bit, …). V zadnjih mesecih smo namreč dobili kar nekaj nove literature v muzejsko knjižnico, ideja o digitalizaciji zanimivejše literature pa obstaja že dlje časa.

Prvi retro tedna je pred vami: kar v sklopu še ta teden trajajoče razstave Prvi slovenski računalniki. Velika zmogljivost “malega” mikroračunalnika :)) – reklama iz revije Moj Mikro, letnik 1984.
partner