Torek, 9 Sep 2008

61 let od odkritja prvega “pravega” ra─Źunalni┼íkega hro┼í─Źa

Na dana┼ínji dan pred 61 leti so strokovnjaki, ki so delali z ra─Źunalnikom Harvard Mark II na Harvardski univerzi na┼íli prvega “pravega” ra─Źunalni┼íkega hro┼í─Źa. ┼ lo je za dejansko ┼żival, ki se je zna┼íla v ra─Źunalniku. V dnevnik, kamor so jo nalepili so zapisali: “First actual case of bug being found.” (Prvi pravi odkriti ra─Źunalni┼íki hro┼í─Ź.) Dnevnik je danes last Narodnega muzeja ameri┼íke zgodovine (v Washingtonu). Beseda “bug” (hro┼í─Ź) se je ┼że pred tem ─Źasom uporabljala za manj┼íe napake v ra─Źunskih strojih, po tem dogodku pa sta besedi “bug” in “debug” postali stalnica ra─Źunalni┼íke terminologije. Vir slike: National museum of american history.