Petek, 6 Feb 2009

Novi eksponati v muzejski zbirki

dsc09752Poleg obsežnejših donacij, kot sta bili v zadnjem času donaciji Fakultete za strojništvo v Mariboru in Medicinske fakultete v Ljubljani v muzeju velikokrat prevzamem tudi manjše zbirke oziroma posamezne eksponate. Muzejska zbirka je tako bogatejša za dva računalnika iz sredine 90tih let prejšnjega stoletja, oba na osnovi PowerPC procesorja – Power Macintosh 7200 (Apple) in PowerTower Pro 250 (Power Computing). Donatorju se lepo zahvaljujemo! Prostorski stiski navkljub se trudim, da bi v zbirko uvrstila večino ponujenih računalnikov – v kolikor imate kak računalnik, ki se vam zdi primeren za računalniški muzej mi sporočite na muzej at kiberpipa.org.

e vedno pa vas vabim, da se udeležite natečaja za naj retro majicozadnji dan za oddajo vaših izdelkov je 20. 2. 2009. Konec meseca pripravljava z Martinom Hribarjem razstavo prenosnih računalnikov, do takrat pa si lahko na razstavnem prostoru v caffe Metropol ogledate razširjeno začasno razstavo Prvi Slovenski računalniki.