Sobota, 3 Feb 2007

Nova PS/1 postavljena na ogled

ps1Danes smo v muzeju zamenjali prejšnjo PS/1ko (model 2133) s starejšo (model 2121) – ki ima vgrajen napajalnik v monitor – s to (dokaj nenavadno rešitvijo) so pri IBMu dosegli, da se računalnik prižge z vklopom le enega gumba – na monitorju. Model 2121, ki smo ga že pred časom prevzeli v našo zbirko, je imel virus One Half – zato smo tudi dlje časa oklevali, ali bi ga postavili na ogled ali ne, saj je ta virus pravzaprav tudi del tehnične zapuščine. Obenem pa precej smrtonosen za vaš disk in podatke. Na koncu je torej padla odločitev, da zamenjamo diska obeh PS/1. Kljub temu, da je ta, sedaj v muzeju razstavljena mašina počasnejša (ima pa 2 MB RAMa več), na njej še vedno gladko tečejo vse igre kot so na prejšnji – poleg tega pa je zvok neprimerno boljši, saj ima vgrajen pravi zvočnik. V galeriji si lahko pogledate slike, kako je izgledala zamenjava diskov – oba računalnika sta bila razstavljena prvič (in za vse tiste, ki menite, da računalnik ne dela več, če je preveč prašen … oglejte si tole sliko).

2 komentarjev na “Nova PS/1 postavljena na ogled”

1. Uros Pravi:

Waa! Praha! :)

Pa ta virus zna okuzit tudi danasnje z bolj “sofisticiranimi” OSji opremljene PCje?

2. Kiberpipin računalniški muzej » 1/2 virusa cel problem Pravi:

[…] je na tem blogu že pisalo, se v muzeju bohoti nova stara PS/1. Starejša od prejšnje, lepša, nenavadna, skrivnostna. Kmalu […]