Četrtek, 26 Apr 2007

VCFE

Jutri v zgodnjih dopoldanskih urah se muzejska ekipa odpravlja v Muenchen, kjer se bomo udeležili 8. festivala starih računalnikov VCFE. Več o festivalu si lahko prebrete na uradni spletni strani. Na ogled bomo postavili Partnerja ter Triglava, oba izdelka firme Iskra Delta, ter Galaksijo Tomaža olca. Prav zaradi tega festivala smo se pospešeno lotili popravljanja Partnerja. V začetku tedna smo dobili še enega (nedelujočega) in po menjavi napajalnika (in manjših težavah z diskom), se je Partner, ki je bil na ogledu v okviru razstave Prvi Slovenski računalniki vrnil med delujoče. Reševala sta ga Martin ter Tomaž; slike akcije pa so v galeriji. Poročilo / fotoreportažo iz Muenchna bomo objavili na muzejskih straneh v začetku prihodnjega tedna.