Ponedeljek, 24 Mar 2008

Razstava delovnih postaj

Konec tega tedna, 28.3. ob 20.00, vas vabimo na otvoritev razstave delovnih postaj, na kateri boste lahko sami med drugim preizkusili računalnike kot so SGI Octane, Sun Sparc Ultra 1, SGI Indigo 2, spoznali operacijska sistema Irix in Solaris ter si ogledali drobovje legendarnega SGI Personal Iris. Sponzor otvoritve je (izvrstna) slaščičarna Domača peka.
slik
O pripravah na razstavo smo že pisali na muzejskem blogu, a kaj pa pravzaprav je delovna postaja? Za delovno postajo označujemo računalnike, namenjene za delo s tehničnimi aplikacijami, z grafiko ali za takšno ali drugačno profesionalno zahtevnejše načrtovanje. Morda lahko danes res vsak dražji PC uporabimo kot neke vrste delovno postajo (zahteva seveda več pomnilnika, procesorske moči in večje grafične zmogljivosti), a temu še pred desetletjem ni bilo čisto tako. Delovne postaje so bile bistveno zmogljivejše in bolj zanesljive od večine osebnih računalnikov (in neprimerljivo dražje) in zasnovane (večinoma) na RISC arhitekturi.