Ponedeljek, 24 Mar 2008

Razstava delovnih postaj

Konec tega tedna, 28.3. ob 20.00, vas vabimo na otvoritev razstave delovnih postaj, na kateri boste lahko sami med drugim preizkusili ra─Źunalnike kot so SGI Octane, Sun Sparc Ultra 1, SGI Indigo 2, spoznali operacijska sistema Irix in Solaris ter si ogledali drobovje legendarnega SGI Personal Iris. Sponzor otvoritve je (izvrstna) sla┼í─Źi─Źarna Doma─Źa peka.
slik
O pripravah na razstavo smo ┼że pisali na muzejskem blogu, a kaj pa pravzaprav je delovna postaja? Za delovno postajo ozna─Źujemo ra─Źunalnike, namenjene za delo s tehni─Źnimi aplikacijami, z grafiko ali za tak┼íno ali druga─Źno profesionalno zahtevnej┼íe na─Źrtovanje. Morda lahko danes res vsak dra┼żji PC uporabimo kot neke vrste delovno postajo (zahteva seveda ve─Ź pomnilnika, procesorske mo─Źi in ve─Źje grafi─Źne zmogljivosti), a temu ┼íe pred desetletjem ni bilo ─Źisto tako. Delovne postaje so bile bistveno zmogljivej┼íe in bolj zanesljive od ve─Źine osebnih ra─Źunalnikov (in neprimerljivo dra┼żje) in zasnovane (ve─Źinoma) na RISC arhitekturi.