Nedelja, 29 Jun 2008

Muzej v poletnem času

Od 30. 6. 2008 dalje bo Kiberpipin računalniški muzej zaprt. Ponovno bomo odprli vrata predvidoma meseca oktobra. Konec julija si boste lahko del muzejske zbirke ogledali na dogodku NEST (organizator http://slo-tech.com), ki bo potekal od petka, 18. 7. 2008 do nedelje, 20. 7. 2008 v Piranu. Tam smo gostovali že lani ter predlani.

Razstava “30 let x86 arhitekture pa bo prihodnji teden, od 30. 6 do 4. 7. 2008 na ogled v lokalu Metropol na Kersnikovi ulici v Ljubljani.

V zadnjem mesecu smo v muzeju prejeli tudi nekaj novih eksponatov: Commodore64 s periferno opremo (v prihodnji sezorni lahko pričakujete ponovitev Commodore No-lan partyja) nam je podaril Matej Dular, Iskrin EPROM programator (na sliki levo) s Fakultete za računalništvo in informatiko ter nekaj procesorjev in račuanlniške opreme g. Salerja.