Petek, 7 Nov 2008

Nova rubrika na muzejskem blogu: CICIscan

Pretekli teden smo v našo muzejsko zbirko prejeli Cicibane (letnike 1984 – 1988), v katerih je bila objavljena tudi računalniška rubrika. Cicibane ter še nekaj računalniške literature nam je doniral Iztok Jeras, za kar se mu najlepše zahvaljujemo. S soglasjem sedanjega uredništva revije Ciciban bomo vsak petek na blogu objavili skenirano računalniško rubriko iz ene ali večih številk Cicibana. Upamo, da bo to zanimiva popestritev in dodatek k vsebinam, ki jih računalniški muzej ponuja na svoji spletni strani. Gre konec koncev za pomemben del slovenske računalniške zgodovine – kdo ve, koliko računalniških genijev se je razvilo iz začetnih prebiranj kode v Cicibanu. Na koncu bomo vse skenirane članke zbrali v galeriji. Pričakujete lahko tudi nove objave pod rubriko Retro tedna.

en komentar na “Nova rubrika na muzejskem blogu: CICIscan”

1. Računalniški muzej » CICIscan #1 Pravi:

[…] sem pretekli teden obljubila, objavljam prvi del v seriji retro scanov na blogu :). Vsak petek bom objavila skenirane […]