Ponedeljek, 5 Jan 2009

Muzejski program v začetku leta

slikaDo 23. 1. 2009 je v prostorih caffee Metropola na Kersnikovi ulici v Ljubljani še na ogled razstava na temo “grafična računalniška oprema v 80-ih ter 70-ih letih pri nas”, po zaključku te razstave pa bomo na ogled zaradi večjega zanimanja ponovno postavili začasno razstavo Prvi slovenski računalniki. Konec meseca februarja bomo pripravili razstavo o prvem računalniku s shranjenim programom (vsaj danes mu to priznava strokovna javnost) – EDSAC-u. V okviru bloga se bom še naprej trudila redno objavljati v rubriki CICIscan, v obliki novic pa vas obveščala o zanimivostih iz računalniške zgodovine in novostih v muzeju. Seveda pa moram ponovno omeniti tudi natečaj za naj retro računalniško majico, na katerem lahko sodelujete do 20. 2. 2009. (Več o natečaju si preberite tukaj.)