Sreda, 4 Mar 2009

Vabljeni na predavanje: MyCPU projekt

slikaMyCPU je (predvsem za hardveraše) zelo zanimiv projekt (http://www.mycpu.eu/), ki je svojo pot začel kot zabaven hobi avtorja Dennisa Kuschla. Projekt sem imela priložnost videti v živo na festivalu VFCE v Muenchnu, kjer smo se z Dennisom tudi dogovorili, da bo obiskal Kiberpipo.
Gre za preprost 8-bitni procesor zgrajen le iz preprostih diskretnih logičnih vrat (74xx CMOS). Projekt je počasi prerasel začetno fazo in danes dejansko služi kot procesor osebnega računalnika (ki gosti prej omenjeno spletno stran projekta). Projekt je popolnoma odprto-koden – lahko se tudi pridružite in pomagate pri razvoju! Kratek članek o projektu (v angleščini) si lahko preberete tukaj. V torek, 10. 3. 2009 v okviru Pipinih odprtih terminov ob 19.00 uri pa bo v Kiberpipi predaval avtor in idejni oče MyCPU projekta, Dennis Kuschel. Predavanje bo v angleščini. Vljudno vabljeni, predvsem navdušenci nad strojno opremo, ki si želite izvedeti še kaj več kot le to, kako deluje vaš računalnik. Na sliki zgoraj: MyCPU na festivalu VCFE.

O predavatelju:

Dennis Kuschel (32), living in Bremen, Germany has studied electronics at the technical college in Bremen and is currently employed at a company that develops electronical components for space exploration. He spends most of his free time improving MyCPU Computer and Salsa-dancing.

O predavanju:

During the lecture the audience will get an overview over MyCPU computer project, starting with the history of the project (how it all began), then the lecture will dive deeper into the matter, talking about processor architectures and especially explaining the architecture of the selfbuilt processor and the computer system. So it is an introduction into MyCPU project with the presentation of the project status today, if there will be enough time the lecturer will try to demonstrate some software on the MyCPU-Emulator (simulations).