Sreda, 20 Dec 2006

Nekoč strežniška omara danes vitrina

Danes sva se Nietka ter maQmIgh ukvarjala z novo muzejsko vitrino. Prejšnji teden smo namreč z Ministrstva za javno upravo dobili (med drugim – a več o tem prihodnje leto) strežniško (ali po domače server) omaro z več hubi in podobno opremo. Izlet v trgovino s tehničnim materialom ter dobrih sedem ur dela in omara se je spremenila v muzejsko vitrino, v kateri boste lahko občudovali zgodovino (seveda le delček le-te) shranjevanja podatkov. Pred tem se je manjši del zbirke nahajal v kotu, ki smo ga poimenovali kotiček shranjevanja podatkov ter ga prvič postavili na ogled maja leta 2006. Ker je v vitrini nekolikanj več prostora (a še vedno premalo), so zraven medijev razstavljene tudi nekatere bralne enote. Za HITACHI CD enoto, primerek enega izmed prvih računalniških CD enot, se zahvaljujemo Institutu Jožef Stefan. Kako je potekala transformacija si lahko ogledate v Kiberpipini galeriji slik.